top of page

Ses Maskeleme ile
Ofisteki Gürültüyü Azaltın 

Açık ofisler takım ruhunu hissetmek için faydalıdır ancak konuşma gizliliği sağlamamakta ve dikkat dağınıklığına sebep olmaktadır.   

Ses Maskeleme Nedir?

Ses maskeleme, ortama insanları rahatsız etmeyen, düşük gürlükte arka plan gürültüsü ekleyerek konuşmanın algılanmasını ve gürültüye bağlı dikkat dağınıklığını azaltan bir işlemdir.
Konuşma gizliliğinin sağlanmasında anahtar bir araçtır. 

Neden Ses Maskelemeye İhtiyacınız Var?

Ses maskeleme, akustik tasarımın kritik bir bileşenidir. Optimal seviyede akustik bir ortam tasarlanırken gürültünün kontrolü ve konuşmanın gizliliği için farklı konulara dikkat edilmesi gerekmektedir.
Ses Absorbe Edilebilir, Bloklanabilir veya Maskelenebilir

SESİ
ABSORBE
ETMEK

Akustik duvar panelleri, halı kaplama ve tavan karoları sesin absorbe edilmesine yardımcı olur

SESİ BLOKLAMAK

Bariyerler, seperatörler ve duvarlar sesin bloke edilmesine yardımcı olur

SESİ
MASKELEMEK

Ses maskeleme fazla sesin maskelenmesini sağlar, ayrıca ofisin şekli değişse bile yeni akustik düzene göre programlanarak tekrar kullanılabilir 

Çapa 1

Ancak sesin absorbe edilmesi veya bloklanması ofisin akustik yapısına göre uygulanmaktadır. Ofis mimarisinde yapılan değişiklikler akustik yapıyı bozacağı için alınan tüm önlemler tekrar gözden geçirilmeli ve/veya yenilenmelidir.
Ses maskeleme sistemlerinde ise ofis mimarisinde yapılan değişiklikler ek masraf gerektirmeden sistemin tekrar programlanması ile düzenlenebilmektedir.

bottom of page